fbpx
Užduoti klausimą: info@vefi.lt

TOP10 savaitės verslo tendencijų Nr. 2

 • pagal Verslo Brokeris
 • 2 metai prieš
 • 1

Šiame numeryje:

1. Stalo žaidimų suklestėjimas

2. Išmaniosios virtuvės

3. Death-tech augimas

4. Daiktų saugojimo paslaugų rinka toliau auga

5. Future – online fitneso personalizacija

 

6. Praktikantų samdymas – nauja karšta tema

 

7. Extend – plataus spektro draudimas vienu paspaudimu

 

8. Guild Education – personalo apmokymai su išsamiu proceso stebėjimu

 

9. 3D spausdinimas – greičiausiai auganti niša JAV

 

10. FIRE – FI/RE (Financial Independence / Retiring Early) – finansinis savarankiškumas ir ankstyva pensija

__________
 

Viešai prieinamos tik 2 iš 10 tendencijų.

Norėdami perskaityti likusius aprašymus iš 10 savaitės verslo tendencijų, prenumeruokite kas savaitinę ataskaitą ir gaukite naujas verslo idėjas kiekvieną penktadienį: https://verslobrokeris.lt/verslo-tendencijos/

 

1. Stalo žaidimų suklestėjimas
 

Stalo žaidimų populiarumas auga jau ne pirmus metus, tačiau didžiosios planetos gyventojų dalies užstrigimas tarp keturių sienų, skaitmeninio pasaulio perkrova ir itin didelis laisvo laiko kiekis suteikė šiai rinkai naują kvėpavimą. 

 

Pasaulinė stalo žaidimų rinka iki 2025 m. pasieks 21.56 mlrd. dolerių, o kasmetinis rinkos augimas siekia 8.7%

 

Stipriausi bestseleriai stalo žaidimai per visą istoriją:

 • Šachmatai, šaškės, nardai – parduodami nuo 3000 pr.m.e.

 • Monopolis – parduota 254 mln. vienetų nuo 1934 m.

 • Scrabble – parduota 150 mln. vienetų nuo 1938 m.

 • Clue – parduota 150 mln. vienetų nuo 1949 m.

 • Trivial Pursuit – parduota 100 mln. vienetų nuo 1984 m. 

 

Tarp kiek naujesnių žaidimų pirmauja Catan ir Cards against Humanity ( 12 mln. pardavimų per dvejus metus). Taip pat Dungeons ir Dragons, kurių pardavimų augimas per pastaruosius 5 metus buvo 10% kasmet.

 

Jei manote, kad stalo žaidimų rinkoje visos nišos jau užpildytos – kompanija Frosthaven pritraukė 13 mln. investicijų, prašiusi vos 500 000 dolerių. Be viso to – pirmuosius 3 mln. dolerių įmonė gavo vos per 3 valandas. 

 

Kaip tuo pasinaudoti? 

Štai keletas perspektyvių produktų paleidimui:

 • nauji žaidimai

 • stalo žaidimų per internetinę kamerą paslaugos (Spelltable)

 • žaidimų prenumeratos (Fantasy Crate, Mystery Magic Crates)

 • stalo žaidimų nuoma (ManaTrader, Cardhoarder)

 • stalo žaidimų edukacija (Spikes Academy, Gamer Sensei)

 • naujienos, prenumeratos, klubai, kavinės, renginiai, skirti stalo žaidimų fanams2. Išmaniosios virtuvės 

 

Didžioji dalis virtuvės įrangos tampa išmania ir tarpusavyje susieta. Išmanusis šaldytuvas, išmanioji kavos mašina, išmanioji orkaitė, viskas aplink mus palaipsniui tampa išmanu (išskyrus žmones). Prie interneto prijungtų prietaisų greitai atsiras dešimt kartų daugiau nei žmonių. 

 

Štai keletas įdomių projektų šioje srityje:

 

 1. Tovala – sujungia išmaniąją kaitlentę su kasdienine maisto pristatymo paslauga. Tovala sukūrė partnerystę su tokiais prekiniais ženklais kaip Eggo, Bagel Bites, Amy’s ir Trader Joe’s, siekiant, kad jų kaitlentės ir orkaitės galėtų lengvai pagaminti šių prekės ženklų tiekiamus produktus pagal gaires ant pakuočių. Šio Čikagos startuolio finansavimas nuo atidarymo 2015 m. pradžioje sudarė 36.8 mln. dolerių, įskaitant 20 mln. dolerių gautų dar prieš startą.

 

 1. Braca – brangesnis variantas su modeliais nuo 1000 dolerių + (palyginimui – Tovalos produktų kaina prasideda nuo 299 dolerių). Brava siūlo pasirinkimais grįstą mokamą narystę pavadinimu Brava Plus. Ši programa apjungia valdomus receptus ir asmeninę šefo pagalbą. Praeitais metais startuolį įsigijo Middley už neatskleidžiamą sumą. 

 

 1. June – išmanioji orkaitė už 499 dolerius, kurioje įmontuota kamera, skirta identifikuoti skirtingus ingredientus ir automatiškai nustatyti jų gaminimo ypatybes. Šį produktą sukūrės startuolis buvo įkurtas San Franciske 2013 m. ir nuo to laiko jau gavo 29.5 mln. finansavimą.

 

 1. Hestan Cue siūlo kaitlentę, sujungtą su Bluetooth, intelektualų puodą ir išmanią programėlę maisto gaminimui su gidu. Kiekviename maisto pagaminimo etape kaitlentė pagal poreikį reguliuoja temperatūrą. Tuo metu, kai puodas “komunikuoja” su kaitlente, jis žino, kada reikia pakeisti nustatymus, siekiant išlaikyti norimą temperatūrą.

 

 1. Intelektualios kaitlentės Samsung gali susijungti su gartraukiais, automatiškai įjungdamos ventiliatorius, kai pradedama naudotis kaitlente.

 

 1. Kompanija BuzzFeed kartus su Cuisinart parengė Tasty One Top – išmaniąją orkaitę, kuri veikia su BuzzFeed’s Tasty programėle.

 

 1. SmartyPans prekyboje neturi kaitlenčių, tačiau kuria išmanius puodus. Puodo pagalba galima pasverti ingredientus ir gauti pagalbą – patarimus visame gaminimo procese. Nuo įkūrimo momento šis startuolis jau gavo 1.3 mln. dolerių finansavimą. 

 

 1. Išmaniosios indų plovimo mašinos LG, GE, Whirlpool ir Kenmore gali automatiškai iš anksto užsakyti reikalingas plovimo priemones iš Amazon.

 

 1. Amazon taip pat turi Amazon Dash Replenishment produktą, kuris kiekvienam vartotojui leidžia sukurti savo automatinę šaldytuvo ir kitų įrenginių papildymo programą (žinoma, produktais iš Amazon asortimento). 

 

 1. Kinijoje šiuo metu vyksta visagalių kulinarinių robotų bumas. Labiausiai vertinamas robotas, galintis gaminti koldūnus.

 

Kaip tuo pasinaudoti?

 

 • Kurkite projektus, paremtus išmaniųjų virtuvės prietaisų, įrenginių, receptų, maisto pristatymo paslaugų idėja. Pasaulinė išmaniosios virtuvės technikos industrija praeitais metais buvo įvertinta 9.87 mlrd. dolerių. Ir panašu, kad numatomas kasmetinis šios rinkos augimas 19.1% iki 2027 m.

 • Investuokite į projektus, kuriančius panašius produktus, kadangi tie, kas kontroliuoja vartotojo šaldytuvą – kontroliuoja ir visą kitą produktų tiekėjų grandinę (kuriama lokali monopolija).

 

….

 

Viešai prieinamos tik 2 iš 10 tendencijų.

Norėdami perskaityti likusius aprašymus iš 10 savaitės verslo tendencijų, prenumeruokite kas savaitinę ataskaitą ir gaukite naujas verslo idėjas kiekvieną penktadienį: https://verslobrokeris.lt/verslo-tendencijos/

Prisijunkite prie diskusijos

Compare listings

Compare